Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Dershanelerin kapatılıp özel okula dönüştürülecek olması kolej fiyatlarını aşağıya çekmiş durumda. Evlatlarının iyi bir eğitimden geçmesini isteyen aileler Gelişim Koleji fiyatı, Arı koleji fiyatı, Özel Türk koleji fiyatı ve Jale Tezer koleji fiyatı gibi konularda bilgi istiyor. Yıllardır dershanecilik sistemiyle ün kazanan kuruluşların özel kolej açması piyasada rekabetin oluşmasına ve ciddi derece okul fiyatlarının düşmesine vesile olmuş durumda. Bu duruma en çok çocuğunu özel okula göndermek isteyen ailelerin sevindiği aşikardır.

Birçok aile artık çocuklarını özel anaokullarına da yazdırmak istemektedir. Ülke genelinde yer alan anaokullarının ücretlerinin % 20-30 civarında yükseldiği, Ankara ilinde anaokulu fiyatlarının 8-35 Bin TL gibi rakamlar arasında gezindiği bilinmektedir.

Bu yıl kolej fiyatları ise geçtiğimiz yıla oranla %10 düşüş gösterdi. Rekabetin artması bu durumun yaşanmasını sağlamıştır.

Özel Okul Kolej Fiyatları

TED Koleji 35.000 TL
Arı Koleji 9.000 TL
Bilim Koleji 9.000 TL
Bilkent Okulları 15.000TL
Ayşe Abla Okulları 10.000 TL
Özel Yüce Okulları 11.000 TL
Tevfik Fikret Okulları 14.000 TL
Jale Tezer Koleji 9.000 TL
ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları 16.000 TL
Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları 12.000 TL
Nesibe Aydın Okulları 14.000 TL
Doğuş Okulları 12.000 TL
Enka Okulları 22.000 TL
Yıldız Koleji 10.000 TL
özel okul fiyatlarıÖnümüzdeki yıl özel okul sektörüne yeni firmalar dahil oldukça fiyatların daha da aşağıya çekileceği ve yaşanacak olan düşüşün %20 oranında olacağı biliniyor. Dershaneler kapatıldığından dolayı çocuğunun üniversite okumasını isteyen aileler çocuklarını özel okulları ve özel kolejlere yazdırmaya devam ediyor.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim, Yazı Köşesi

1 Yorum Yapılmış.

  1. ihsan ipek diyor ki:

    Kolej fiyatları almış başını gidiyor. Devlet okullarında sınıflar çok kalabalık çocuğum hiçbir şey öğrenemiyor. Bakalım bizim sonumuz ne olacak.

15 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir