2012 2013 Kredi Yurtkur Başvuruları Sonuçları Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2012-2013 KYK Burs sonuçları, 2012-2013 KYK Yurt başvuru sonuçları, Yurtkur başvuru sonuçları ve Kredi sorgulama konulu makalemize hoş geldiniz. Özellikle maddi durum sıkıntısı çeken öğrencilerin uzanacak bir el olarak gördüğü Kredi ve yurtkur başvuruları 2012 203 eğitim öğretim yılında da öğrencilerin en çok takip ettiği konular arasında yerini aldı. Yazımızın devamından sizlere 2012 2013 kredi yurtkur başvuruları sonuçları sorgulama sistemi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

2012 2013 Kredi Yurtkur Başvuruları Sonuçları Sorgulama
2012-2013 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanacak öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları; ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren, Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 02 Temmuz- 05 Ağustos 2012 (05 Ağustos 2012 dahil), Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 17 Eylül-07 Ekim 2012 (07 Ekim 2012 dahil), tarihleri arasında Kurumun kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılacaktır.

Yurtkur

2012 2013 Kredi Yurtkur Başvuruları Sonuçları için kyk.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


10 Yorum Yapılmış.

 1. ZEHRA ŞADİYE diyor ki:

  KYK Sonuçları biran önce açıklanmalı. Okulların başlamasına çok az bir zaman kaldı. Lütfen KYK sonuçları hakkında bilgi verin.

 2. ORKİDE ZUHAL diyor ki:

  KYL bursu kimlere çıkıyor ya. 2 senedir başvuru yapıyorum ama bana gene KYK bursu çıkmamış.

 3. GÜNEY BERGÜZAR diyor ki:

  2012 KYK ara sınıf sonuçları ne zaman açıklanacak. Ben sigortalı bir işte okuyabilmek adına çalışıyorum ve hem okul hem işten bunalmış durumdayım.

 4. YERDEM ERSEN diyor ki:

  Arkadaşlar KYK Sonuçları açıklandı. Hepinize hayırlı olsun bana burs çıkmış.

 5. figen menteşe diyor ki:

  Arkadaşlar bende arasınıf yurt başvuru yaptım ve çok merak ediyorum ne zaman açıklanacak diye bugun aradım eylül’un sonuna doğru açıklanacak dediler. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı? Biran önce açıklanmasını istiyorum artık.

 6. ali bilgin diyor ki:

  2012 öğrenim kredisi sonuçları nezaman açıklanacak bilgisi olan var mı? KYK ara sınıf sonuçları ne zaman açıklanacak bunu da bilmek istiyorum.

 7. hazal malte diyor ki:

  kyk başvuru sonuçları ne zaman acıklanacak öğrenmek istiyorum. KYK ara sınıf sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bir kaç duyum aldım ama net bir bilgi yok elimde.

 8. Yurtkur diyor ki:

  Arasınıf KYK başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Makine mühendisliği ara sınıf öğrencisiyim. En kısa zaman içerisinde KYK yı kazanmam lazım aileme yük olmaktan bıktım.

 9. emel belgin diyor ki:

  Ben ara sınıf ögrencisiyim ve kyk yurt başvurusu sonucları ne zaman acıklanıo merak ediyorum. Bana bu konu hakkında bilgi verirseniz gerçekten çok emnun olurum. Şimiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

 10. hasan halleder diyor ki:

  Acaba yurt sonuçları ne zaman açıklanacak ya bana çıkar mı acaba yurda genelde maddi durumu kötü olanları mı alıyorlar. Benim maddi durumum baya kötü yurt çıkmazsa okula gidemem.

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

20 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)