Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2013 yılında “askerlik düşecek mi” ve Askerlik ne zaman 12 ay olacak? Şu an 4 aylık askerim ve askerde olmaktan aşırı derecede bunalmış birisiyim. Her gün asker arkadaşlardan birisi askerlik düşüyormuş diye bir şey ortaya atıyor ve hepimiz umutlanıyoruz. Şuan çarşı izninden size yazıyorum. Bana 2013 askerlik düşecek mi ve askerlik ne zaman 12 ay olacak hususunda bilgi verirseniz gerçekten çok mutlu olurum. Bu dedikoduların aslının olmasını temenni ederim.

2013 Askerlik Düşecek Mi Haberleri

Sayın takipçimiz öncelikle size ve tüm Mehmetçik kardeşlerimize hayırlı teskereler dileriz. Askerde gündemi ne kadar takip edebiliyorsunuz bilmiyoruz ama şuan Türkiye Cumhuriyeti terör örgütüne silah bıraktırmak adına çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Eğer terör örgütüne silah bıraktırabilmek söz konusu olursa askerliğin 12 aya düşürülmesi meclise gelecek diye söylentiler var.

askerlik 12 ay olacak

askerlik 12 ay olacak

Siz yine de her şeye rağmen umudunuzu kesmeyin. Eğer varsayımlarımız gerçekleşirse askerlik 12 aya düşer ve şuan askerde olan birçok Mehmetçik erken teskere alır. 2013 Askerlik düşecek mi ve askerlik ne zaman 12 ay olacak hussusundaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

SON GÜNCELLEME

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey askerliğin düşürülmesine yönelik adım attıklarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 15 ay olan uzun dönem askerlik 12 aya düşürülecek. Bu olayın kabul edilmesinin yılbaşında gerçekleşmesi bekleniyor. Birçok askerin bu gerçekleşecek olay sayesinde erken teskere alacağını bilmenizi isteriz. Kısa dönem askerlerin de askerliğin düşmesi yönünde beklentileri vardı ancak kısa dönem askerler 6 ay askerlik yapmaya devam edecek. Üniversite mezunlarını ilgilendiren tek husus ise yedek subaylık uygulamasının kaldırılacak olmasıdır. Proje hayata geçirilince Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde yedek subay alımı yapılmayacak.

Askerlik ile ilgili başbakanın açıklaması

Askerliğin düşmesi hususunda yeni bilgiler elimize geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

46 Yorum Yapılmış.

 1. Ali diyor ki:

  slm mesajımı okuyan arkadaş 15 ay askerligi tartışacak olursak
  bir askerin birgüm ğünlük masrafı benim hesaplamaya matematihim yetmiyor
  kaç milyom insan var kışlalarda ve devlet bu yönden cook para harcıyor 12 ay düşürürse askerligi bütcesine biraz deyil cook katkısı olacak 2013 böcesinde acıgımız var dedi vergi zamını yapıştırdı vatandaşlara bir ilde nereden baksan ondan dahada fazla kışla var bu kadar kışlaya gerek yok dıye düşünüyorum bunlar hep masraf ve bu masralar devlete yansıyor tabi devlette vergilerle vatandaşa dayıyor
  askerlik düşmesini isterim masraflar azalır buda vatendaşa çook fazla yansımaz
  askerlik düşsün ve bir ilde 3 kişla neye yetmiyor fazla olan kışlaların kakmasını istiyorum. ne demişler nerde çookluk orada bokluk

17 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir