Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

En iyi memur maaşı veren kurumlar listesi konulu makalemize hoş geldiniz. Memur atamalarının yaklaşması nedeniyle birçok takipçimiz kurum ve kuruluşların maaşları hakkında bilgi alabilmek adına bizlere çeşitli sorular sormaktadır. Bu yazı dizimizde siz değerli takipçilerimizi bilgilendirmek adına en çok maaş memur maaşı veren kurumlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Şimdiden yapacağınız mesleğin ve gireceğiniz kurumun sizler için hayırlı olmasını temenni ederiz.

2013 En Çok Memur Maaşı Veren Kurumlar

Memura en yüksek maaş veren kurumların başında KİT kuruluşları yer almaktadır. Kamu idari teşebbüsleri olarak bildiğimiz bu kuruluşlar genelde sözleşmeli memur çalıştırmakta ve en yüksek maaşları bunlar vermektedir.

TCDD Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları memur adaylarının en çok tercih etmiş olduğu kuruluşlardan birisidir. Son yılarda demir yolu ağlarının yenilenmesiyle birlikte en çok tercih edilen kurum haline geldi. Fazla mesai yaparak bu sektörde hatırı sayılır maaşlara ulaşabilirsiniz.

EÜAŞ Elektrik üretim AŞ bir diğer yüksek maaş veren devlet kurumudur. Diğer sektörlere göre işlerin biraz ağır olması memurlara yüksek maaş vermesine rağmen bu kurumların ikinci plana atılmasına neden olmaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kurumlar memur adaylarının maaş farkından dolayı en çok tercih etmiş olduğu kurumlardır. Eğer puanınız çok yüksek değilse bu kurumlara çok tercih olduğundan şansınızı öldürmemenizi ve başka kurumları seçmenizi tavsiye ederiz.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

18 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir