Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2013 Kara Harp Okulu taban puanları konulu makalemize hoş geldiniz. Eğitim hayatına kara harp okullarında devam etmek isteyen takipçilerimizi bilgilendirmek adına web sayfamızdan 2013 Kara Harp Okulu taban puanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu okullarda okuyarak askeriye de üst rütbelere ulaşabilmeniz mümkün. Yüreğiniz vatan aşkıyla yanıyorsa yapacağınız en iyi tercih kara harp okulları olacaktır.

2013 Kara Harp Okulu Taban Puanları

Kara harp okullarına dahil olup eğitim yaşamınızı burada sürdürmek istiyorsanız 2012 verilerine göre kaç taban puanı ile bu okullara giriş yapıldığı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

YGS 2012 Erkek adaylar için Baraj 285

YGS 2012 bayan adaylar için baraş 300

Kara harp okulları hakkında aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Taban Puanlar

10 Yorum Yapılmış.

 1. Sinem diyor ki:

  Lise 2 öğrencisi nasıl geçiş yapabilir ?Ayrıca puanların kaç olması lazım?

 2. ayşe diyor ki:

  sağlık raporunda gözden kaç dereceye kadar alıyolar.
  son senenin taban puanları kaç

  • admin diyor ki:

   Son senenin taban puanları bu puanlara yakın puanlardır. Göz dereceniz 1.5 değerini geçerse giremezsiniz. Eğer ilerleyen günlerde bir değişiklik olursa bilgi vermeye çalışacağız.

 3. erdem diyor ki:

  bayanlar 300 puan sibel

 4. Oguzhan diyor ki:

  lys taban puanları hakkında hiç bilgi bulamıyorum bide szin tahmininize göre ygs taban puanı bu sene düşer mi artar mı?

 5. ahmet diyor ki:

  kayıtlar ne zaman başliyor tam olarak bilgi alabırmıyim

 6. sibel diyor ki:

  kara harp okulu icin baraj puani kac bilen var mi 2013

 7. Meryem diyor ki:

  2. Başvuruda bulunan adaylar YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak, ihtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “Seçim Aşamaları Çağrı Puanı” belirlenecektir.

  3. Belirlenen taban puan ve bu puandan daha yüksek puan alan adaylar aşağıda belirtilen İnternet adresi vasıtasıyla kendilerine tahsis edilecek tarihte ikinci seçim aşaması sınavlarına (Ön Sağlık Muayenesi, Fiziki Kabiliyet ve Yeterlilik Testi, Mülakat) çağrılacaktır.

  4. Kara Harp Okulu Komutanlığında icra edilecek 2’nci seçim aşaması sınavlarında başarılı olan adayların, Bedeni Yeterlilik Sınavından alacakları puanının %15’i ile mülakat sınavından alacakları puanın % 15’i, ikinci basamak sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavının (LYS); MF-1, MF-2, MF-3, MF-4, TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinden alacakları puanlardan en yükseğinin %70’ine ilave edilerek asil ve yedek adaylar belirlenecek ve sıralama neticesinde kontenjana giren adaylar KHO’na girmeye hak kazanacaklardır. ÖSYS-2012 Başvuru Kılavuzunda Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) taban puanını geçemeyen adaylar sıralamaya girmeye hak kazanamayacaklardır…..umarım yardımcı olmuşumdur :)

 8. Busra diyor ki:

  Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum ve kara harp okulunu istiyorum. Ortalama kaç kız başvuru yapıyor, öğrenebilir miyim ? Denemelerim 400 puanın üzerinde geliyor. Kazanma olasılığım nedir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

18 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir