2013 Polis Akademisi Taban Puanları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2013 Polis Akademisi taban puanı kaç sorularını şimdiden almaya başladık. Sizlere 2013 Polis akademisi taban puanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Polis olmak istiyorum diyorsanız LYS sınavından belirli bir puan almanız gerekmektedir. Her yıl LYS sınavından alınan puanlara göre taban ve tavan puanı belirlemesi yapılmaktadır. Bazı yıllarda polis akademisi taban puanları yükselirken bazı yıllarda da bu taban puanlar düşüşe uğramaktadır. Bu yüzden sizlere ortalama puan türleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

2013 Polis Akademisi Taban Puanları

Polis akademisine girmek için LYS sınavından minimum 350 puan almanız gerekiyor. Ancak LYS sınavı kolay olursa alınan bu 350 puanda yetmeyebilir. Bazı yıllara bakıldığında öğrenci alımlarının 370 gibi puanlara çıktığı da görülür. Ancak son yılların istatistiklerine bakacak olursak 340-350 puan almak polis akademisine girmek için yeterli olacaktır gibi görünmekte.

Son yılların en çok rağbet gören bölümlerinden birisi olan polis akademisine girmek için çok çalışmalısınız. Rakiplerinizin sayısının bir hayli fazla olduğunu düşünerek çalışırsanız bu alanda daha başarılı olabilirsiniz. Hepiniz eğitim ve meslek hayatınızda başarılar dileriz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


1 Yorum Yapılmış.

  1. tulay diyor ki:

    ben polis olmak istiyom ama nasil olabilirim gerekenler neler lise okudum

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)