Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

‘’Polis Olma şartları’’ ve ‘’Polis memuru olma şartları” konulu makalemize hoş geldiniz. 2013 yılı içerisinde yapılacak olan polis memuru alımlarında birçok yeni değişiklik bizleri bekliyor. Polis olma konusunda çeşitli standartlar bulunuyordu. Bu standartlara kısmen de olsa iyileştirmeler yapılmış durumda. İçinizde polis olmak isteyenler varsa gelin yeni düzenlemede sizleri neler bekliyor birlikte göz atalım.

2013 Yeni Polis Memuru Olma Şartları

• Artık düztabanlı olanların da polis olmasının önünü açılıyor.

• Önceleri lazerle göz ameliyatı olanlar polis alımlarında elenirken artık lazerle göz ameliyatı bir eleme sebebi olmayacak.

• Normalde kadınlarda 1.65 boy sınırı aranıyordu. Bu sınırın 1.63 metreye düşürülmesi planlanıyor. Erkek adaylarda ise boy oranında bir değişim söz konusu olmayacak.

• Adayların sadece mülakat ve spordan başarıyla ayrılmış olması polis olmaya yetmeyecek. Adayların soğukkanlı olmasına, cesaretine ve güler yüzlülüğüne de bakılacak. Şimdiden birçok adayın ayna karşısında mimik çalışması yaptığına şahit olmuş durumda. Polis olmak isteyen adaylara yeni gelecek düzenlemenin hayırlı olmasını temenni ederiz.

Polis memur alımı şartları hakkındaki düşüncelerinizi yorum modülümüzden bizlerle ve tüm takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. merve diyor ki:

    ben lise 3 öğrencisi bir bayanım boy 1.75 kilom 55 hiç ameliyat geçirmedim sizce polis olabilir miyim?

14 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir