Asgari Ücretten Vergi Kesintisi Kalktımı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Asgari ücretten vergi kesintisi kalktı mı konulu makalemize hoş geldiniz. Ülkemizde belirlenen açlık sınırı oranının altında maaş alan asgari ücrete tabi olan kişilere sevindirici haber duyuruldu. Asgari ücretten kesilen vergilerin kaldırılıp bu vergi ödemelerinin işçiye yansıtılacağı söyleniyor. Eğer bu durum gerçekleştirilse asgari ücretle çalışan bir kişi ayda 200 TL fazla maaş alacak. Bu kesinti oranını yıl olarak söylersek ortalama 2400 TL asgari ücretle çalışanın ekstradan cebine girmiş olacak.

Peki, asgari ücretten vergi kesintisi kaldırıldı mı? Şuan yetkililer bu olay üzerinde kanun yapılmadığını ancak en kısa zaman içerisinde çalışmaların son bulup kanunlaştırılacağını açıkladı. Normalde asgari ücretle çalışan bir kişi bürüt olarak 900 milyon civarı maaş alıyor. Yapılan kesintiler neticesinde bu meblağ 740 TL gibi rakamlara düşmektedir. Bu uygulama faaliyete geçerse en düşük maaş alan kişi 900 TL civarında maaş alacak.Asgari Ücret Vergi Kesintisi

Bu uygulamaya işverenler ne kadar uyar bilmiyoruz ancak bu durum kanunlaştırılırsa ülkemizde adaleti sağlamak adına bu kanuna uymayanları şikayet etmenizi temenni ederiz. Biz çalışanlar hakkımızı savunduğumuz sürece ve kimseye boyun eğmediğimiz sürece bizi kimse ezemez. Tüm emekçi kardeşlerimizin hakkında hayırlısı neyse onun olmasını temenni ederiz.

Gönül ister ki asgari ücret 1500 TL olsun ancak artık ülkemizde hayal kuramaz olduk. Özellikle komşu ülkelerle yaşamış olduğumuz sorunlar ekonomimizin sarsılmasına neden oluyor. Uzun vadede asgari ücrette büyük iyileştirmeler yapılması beklenilmektedir.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


2 Yorum Yapılmış.

  1. kocayusuf diyor ki:

    830 .binliradan geçinen asgarı çalışanım yarısı kira gerisini siz okuyucular değerlendirsin. eskiden kölerervardi simdi ki 100 .yılda degisik bir versiyonla modern .bizler kölelikyapıyoruz bizler sayesinde onlar tok kimin umurunda .islam devletiimiş .saygılarımla

  2. hasan erken diyor ki:

    Asgari ücretten vergi kesintisi kalktı diye biliyorum. Ancak bu uygulama bence patronun cebine kalır işçiye bir şey yansımaz bence.

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)