Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir Sözüyle Neyi ifade Etmiştir? Atatürkün söylemiş olduğu bu sözü elimizden geldiği kadarı ile sizlere açıklamak istiyoruz. Sizlerinde eklemek istedikleri varsa yorum yap kısmından konuya destek olabilirsiniz. Ne mutlu türküm diyene.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, tarihinde varsayılan bir sloganı olmadığı için, T.C.’nin sloganı bu cümle olarak kabul edilir.
Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu cumhuriyetin, halk egemenliğine dayalı olduğunu bilerek ve buna inanarak bu cümleyi söylemiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin değer, misyon ve vizyonlarına uyan bu cümlenin slogan olarak kabul edilmesi bu yüzdendir. Bu ilke 23 Nisan 1920 de TBMM nin açılması ile hayata geçmiştir ve 20 Ocak 1921 de kabul edilen Teşkilat-ı Esasiye (T.C. nin ilk anayasası) ile resmiyet kazanmıştır.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

2 Yorum Yapılmış.

  1. şevval diyor ki:

    Çok faydalı bir açıklama olmuş. Öğretmeniminde yazdıklarınızı beğeneceğini düşünüyorum. Beni büyük bir sıkıntıdan kurtardınız. Allah sizlerden razı olsun.

  2. […] Atatürk Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir Sözüyle Neyi ifade Etmiştir Atatürk’ün Eğitim ile ilgili Söylediği Sözler yazısına ait etiketler : Atatürk, Atatürkün eğitim hakkındaki sözleri, atatürkün eğitim ile ilgili özlü sözleri, Atatürkün en güzel sözleri, Atatürkün sözleri, Atatürk’ün Eğitim İle İlgili Sözleri, eğitim, eğitim ile ilgili, Özlü Sözler, Söylediği, sözleri Atatürk’ün Eğitim ile ilgili Söylediği Sözler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. […]

10 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


saatlerin anlamları