emeklilere müjde

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

işçiyiz emekçiyiz. nedir bu emeklilerin hali. nedir bu geçim derdi. nedir bu ev kiralarındaki artış. nedir bu parasızlık. saymakla bitiremeyiz bunları. şimdi yüzleri güldürmesini temenni ettiğimiz bir haberi sizlerle paylaşmak istemekteyiz.

ilgili haberi okumak için zaman ayırdığınız…teşekkür ederiz. Lütfen duyarsız kalmayalım

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, gelecek yıl verilecek işçi ve Bağ-Kur emekli maaşları ile ilgili çalışmayı tamamladıklarını, büyük ihtimalle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu yarın yapılacak AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklayacağını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, 2011 yılı işçi ve Bağ-Kur emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaları tamamladıklarını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın, AK Parti grup toplantısında 2011 yılı Ocak ve Temmuz ayı emekli maaşlarına yapılacak zammı
açıklayacağını bildirdi. Bakan Dinçer, Başbakanlık Yeni Bina’da, Orta Vadeli Program ve Orta Vadeli Mali Plan konusunda düzenlenen basın toplantısında, “Emeklilerle ilgili yeni bir düzenleme var mı?” sorusunu yanıtladı.

Bu konuda, “Eğer promosyonlar kast ediliyorsa, keşke onun kararını verecek olan ben olsaydım” diyen Dinçer, “Çünkü o zaman emeklilerimizin lehine karar vermek benim açımdan çok daha kolay olacaktı ama konuyla ilgili görüştüğümüz bankalarla maalesef olumlu bir netice elde etme imkanımız olmadı ama hala da son görüşmeyi yapmadık. Onu da açıklamakta yarar görüyorum” dedi.
Bakan Dinçer, bunun dışında, 2011 yılında emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaları tamamladıklarını, Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun bu meseleyi görüştüğünü, yarın çok büyük ihtimalle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında bu açıklamayı yapacağını bildirdi.

Açıklamanın hangi emeklilere ilişkin olacağı sorusu üzerine Dinçer, “2011 yılı için emeklilere vereceğimiz maaş artışlarıyla ilgili düzenlemeyi kastettim. Biliyorsunuz devlet memurlarının maaşlarıyla ilgili artışlar belli olmuştu, emeklilerimizinki henüz belli olmamıştı. O çalışmaları da tamamladık. Dolayısıyla yarın Sayın Başbakanımız 2011 yılı Ocak ayında ve Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zammı da açıklayacak. İşçi, Bağ-Kur” diye konuştu.

Gazetecilerin bu konudaki soruları üzerine Dinçer, çalışmanın yaklaşık 7 milyon emekliyi ilgilendirdiğini belirterek, “Her şey kontrol altında, bütçemize de yerleştiriyoruz, kaynağı belli, her şeyi belli” dedi.

EN DÜŞÜK MAAŞ 1500 TL OLSUN

2011 yılı emekli maaş zam oranlarının yarın açıklanacak olması emekli dernek ve sendikalarını harekete geçirdi. Emekliler en düşük emekli maaşının bin 500 TL’ye çıkarılmasını istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin yarınki grup toplantısında, SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerine yapılacak 2011 yılı zam oranlarını açıklayacak. 2010 yılı için en düşük SSK, BAĞ-KUR ve tarım emeklisinin maaşına yüzde 20.4, en yüksek emekli aylığına da yüzde 4.5 oranında zam yapılmıştı.

Toplu görüşmelerde memurlara 2011 yılı için yapılan altı aylık dönemlerde yüzde 4+4’lük zam oranı, emekli sandığı emeklilerine de geçerli olduğu için yarın yapılacak zam oranının bu rakamın altında kalması beklenmiyor. Emeklilerin üye olduğu sendika yöneticileri ise ANKA’ya yaptıkları açıklamada en düşük emekli maaşının bin 500 TL’ye çıkarılmasını talep etti.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI BİN 500 TL’YE ÇIKARILMALI

Emekliler Birliği Sendikası(Emekli Bir-Sen) Genel Başkanı İsrafil Odabaş, Türkiye’de emeklilerin açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşadığını savundu. Odabaş, en düşük emekli memur maaşının 842 TL olduğunu hatırlatarak, “Toplu görüşmelerde memura verilen yüzde 4+4’lük zam oranı emekli sandığındaki emeklilere de geçerli. Emekliler için 842 TL’nin 4+4’ü oranında zam yapılması çok az” dedi.

Yeni işe başlayan bir memurun bin 500 TL’ye yakın ücret aldığını ifade eden Odabaş, devlete 30-40 yıl hizmet veren bir emeklinin de en az göreve yeni başlayan memur kadar ücret alması gerektiğini söyledi. Odabaş, emekli maaşları arasında çok büyük farklar olduğunu ifade ederek bu farkında biran evvel kapatılması gerektiğini dile getirdi.

200-250 TL ZAM YAPILMASINI ÖNGÖRÜYORUZ

Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, emeklilere en az 200-250 TL zam yapılmasını beklediklerini ifade ederek, emeklinin sade bir yaşam sürdürebilmesi için eline asgari bin 500 TL geçmesi gerektiğini belirtti. Özdemir, bu miktarın emeklilere verilmediği takdirde, emeklilere bankaların promosyon vererek, emeklilerin geçim sıkıntısını bir nebze hafifletmeleri gerektiğini ifade etti

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


12 Yorum Yapılmış.

 1. nigar diyor ki:

  emeklilik mezarda…. Mezar taşımı alacak durumum yok

 2. otopsi diyor ki:

  alican kesinlikle haklısın

 3. emekli alican diyor ki:

  ya bu hükümetin düşüncesi ne ya böyle hükümet olmaz herkese 60tl+%2.7 vs veriyor memura %4 diğerlerine temmuzda yine%4 vrecek memur emeklisi bu türk vatandaşı değilmi ya ayıp ya akp batıdı emekli memutrları oy zamanı yakın. bizde yakınız hakkımız haram olsun.

 4. emekli diyor ki:

  evim var arabam var allaha şükür maaşım yetiyor bana. bu maaşı yetmeyenler çalışırken yatırım yapmayanlardır

 5. keykubat diyor ki:

  pazara kadar değil mezara kadar :D

 6. vehbi diyor ki:

  valla ben emekli olmak istemiyorum hatta emekli olmaktan korkuyorum. o paraya geçinebilmem imkansız. ev kira elektirik su derken o paraya anca intahar edilir. başkada bişi yapılmaz.
  1500 lira hayalden öteye geçmez. bırakın 1500 ü 1000 lira bile yapacaklarına asla ve asla inanmıyorum

 7. mukko diyor ki:

  artık çalışmaktan bıktım biran önce emekli olmak istiyorum :(

 8. mahsun diyor ki:

  emeklilik hayal oldu desenize

 9. metin diyor ki:

  1500 lira maaş hayal bence. bir 63 yıl daha olsa bir 63 yıl daha çalışırsın bey amca :(

 10. yorgun diyor ki:

  63 yaşında birisiyim. emekli olduğum halde çalışıyorum 720 civarı emekli maaşım var. 3 çocuğumda üniversite okuyor. 1500 lira emekli maaşım olsa valla billa çalışmam. artık yoruldum. mezarda emekli olacam sanırım. devlet baba başbakanım yalvarırım artık bir çözüm yolu bulun. bizde çalışmayalım artıkta gençlere iş imkanları açılsın. umarım bu düzen bir gün değişir. yoksa 720 liraya geçibilmiyor. valla billa geçinilmiyor

 11. ahmet diyor ki:

  nasipse 2011 in mart ayı emekli olacağım. maaşım ne kadar olur çok merak ediyorum

 12. beyza diyor ki:

  paylaşım için teşekkür ederim.

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

16 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)