Hac Ön Kayıt Yenileme 2014 Diyanet.gov.tr

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Hac kayıt yenileme işlemleri 2014 yılına geçilmiş olunmasından dolayı 2014 yılı içerisinde hacca gidecek olan kişiler tarafından merak edilmektedir. 2014 hac kayıt yenileme işlemleri sizlerinde bildiği gibi diyanet.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. İlgili web sitesini ziyaret ederek hac ön kayıt yenileme hususunda detaylı bilgi alabilirsiniz. İlgili web sitesinde yer alan bilgiler kimi insanlara karmaşık geldiğinden dolayı sizlere yapmanız gerekenler hususunda özet bilgi vermeye çalışacağız.

Hac başvuruları her yıl olduğu gibi bu yılda diyanet.gov.tr web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Eğer internet ile haşir neşir olan birisi değilseniz iliniz veya ilçeniz sınırları içerisinde yer alan müftülük binalarına giderek yetkililerden destek alabilir ve hac kaydınızı yaptırabilirsiniz.

2013 yılında hac kurasına katılmış olmanıza rağmen kuradan isminiz çıkmadıysa diyanet işlerinin resmi web sitesi olan hac.diyanet.gov.tr sitesine giderek kaydınızı yenileyebilirsiniz.
Hac kayıt yenilemeAncak daha öncen hiç kaydınız yoksa ve ilk defa kayıt yaptıracaksanız belirtilen bankalara harç bedellerini yatırıp dekont aldıktan sonra müftülüklere gitmeniz ve yetkililere dekontu vererek hac kura kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Önümüzdeki günlerde 2014 hac kayıt yenileme işlemleri hakkında yetkililer detaylı bilgi vermeye devam edecektir. Bilgiler toplumumuz ile paylaşıldıkça sizlere ilgili konular hakkında bilgi vermeye devam edeceğimizden emin olabilirsiniz. Şimdiden hacca gidecek olan herkesin yapacakları ibadetlerin Allah katında kabul olmasını temenni ederiz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

12 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)