Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık bakanlığı 2013 yılı içerisinde çok sayıda hemşire alımı yapacağını açıkladı. 2013 hemşire alımları ve 2013 hemşire atamaları hakkında elimize geçen detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sizlerinde bildiği gibi hemşire atamaları KPSS puan türü üzerinden yapılmaktadır. Minimum 65-70 puan alarak hemşire olarak atanmanız mümkün. Sağlık sektörüne dayalı ve en kolay iş bulan mesleklerden birisi olan hemşirelik kısa zaman içerisinde işsizliği en çok görüldüğü mesleklerden birisi olacak gibi görünüyor. Bu durumun temel sebebi ise her geçen yıl mezun sayısını artması ve eleman alımlarının az olmasıdır. Bu yüzden elinizi çabuk tutun ve en kısa zaman içerisinde devlet memuru olmaya çalışın.

Hemşire Alımı 2013 Hemşire Atamaları Ne Zaman

Hemşire alımı ve hemşire atamaları sağlık bakanlığı üzerinden yapılmaktadır. Atama sonuçlarının açıklanmasından 15 gün sonra hemşireler iş başı yapmaktadır. Hemşire alımları sözleşmeli pozisyonlara yapılıyor. Ancak her yıl sözleşmelilere kadro verildiği için sabretmeniz durumunda kısa zaman içerisinde kadroya geçebilirsiniz.

Hemşirelik programı bireyleri hastalıklardan koruma yolları konusunda bilgilendirecek, beden veya ruh sağlığının bozulması halinde hekim tarafından verilen tedaviyi, hasta bakımını planlayıp uygulayacak, denetleyecek ve izleyecek olan hemşireleri yetiştirmeyi amaçlar.

Programın öğretim süresi dört yıldır. Öğretim süresince, dersler teorik ve uygulamalı olarak yürütülmektedir. Eğitim önlisans ve lisans olmak üzere iki aşamada yapılır. Önlisansı başarıyla bitirenler lisansa geçmek için gereken koşulları yerine getirdiklerinde lisans programının 3. ve 4.sınıfına devam edebilirler. Anatomi, Kişilerarası İlişkiler, Histoloji, Biyokimya, Psikoloji, Temel Mikrobiyoloji, Temel Beslenme, Fizyoloji, Hemşirelik Esasları, Patoloji ve Farmakoloji derslerinden oluşan bir program uygulanır.

Hemşire alımları atamaları

Hemşirelik Programını tamamlayanlar “Uzman Hemşire” unvanı alırlar. Uzman hemşireler hastayı kabul eder ve muayeneye hazırlar. Hasta bakımını yaparken, solunum, beslenme, boşaltım, hareket ve uygun pozisyon, uyku, dinlenme, uygun giyim, temizlik vb. temel insan ihtiyaçlarını dikkate alır ve uygulama yapar. Acil durumlarda ilk yardım tedavisi yapar, hasta için öngörülen tedaviyi uygularlar. ameliyathanede fiziksel ortamı hazırlar, ameliyat ekibine yardımcı olur, hastaların genel durumları hakkında yazılı rapor tutarlar.

En Çok Aranan Hemşirelere

• Genel servis hemşiresi
• Ameliyat hemşiresi
• Yoğun bakım hemşiresi
• Yeni doğan hemşiresi
• Ambulans hemşiresi
• Acil bakım hemşiresi
• İşyeri hemşiresi
• Anestezi hemşiresi
• Eğitim hemşiresi
• Kardiyoloji ve kalp-damar cerrahi yoğun bakım hemşiresi
• Onkoloji ve kemoterapi hemşiresi
• Diyabet eğitim hemşiresi

2013 hemşire atamaları 2013 Haziran ortalarında yapılacak. Şimdiden atama bekleyen hemşirelere başarılar dileriz.

2013 hemşire atamaları ve 2013 hemşire alımları hakkında aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

9 Yorum Yapılmış.

 1. zehra diyor ki:

  ben bitirdim 4 yıllık hemşireliği ve 70 aldım kpss den atanma zamanını bilmiyorum acaba ne zaman ve nasıl yapılacak tercihler bilgi verirseniz sevinirim şimdiden
  tşkkr.

 2. gözde diyor ki:

  meraba ben hemşirelik 4. sınıf öğrencisiyim.. Gecen sene yani 3. sınıf yazında kppss ye girdim ve 75 puan aldım.. Ne zaman tercih yapacağımı nasıl yapıldığını falan bilmiyorum.. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz lütfen..

 3. ahmet diyor ki:

  Bu yıl saglik bakanliği sözlesmeli alımlar ne zaman olur bi bilgin varmi?
  Hazirandaki kadrolu alımdan sonra olur ins, çünkü haziranda mezun oluyorum.
  Sözlesmeli alimlarin ne zaman yapilacagina dair bilgin varsa soylersen sevinirim admin simdiden tskler…

 4. tuba diyor ki:

  ortaöğretim hemşirelik mezunuyum 72 puan aldım acaba atanır mıyım

 5. burcu ç diyor ki:

  merabalarr ben ortaögretim mezunu hemşireyim kpss puanım 78 tekrar atama ne zman olcaka ve bu atamada puanlar düşer mi acaba ?

 6. burcu bulut diyor ki:

  mrb ben lisans hemşirelik 4. sınıf öğrencısıyım. kpss puanım 51. araştrmalarım sonucunda 39 puanla bıle bı yere atanılabildiğini öğrendım. tercih yapsam bi yer gelir mı ve tercih yapmalı mıyım? şimdiden tşk ederım ;)

  • admin diyor ki:

   Kesinlikle tercih yapın düşük puanla da atananlar oluyor.

   • burcu bulut diyor ki:

    nerelerı yazabılırım pekı bı yol gösterebılır mısınız?

    • admin diyor ki:

     Eğer illa atanmak istiyorsanız taşralar ve köyler az yazılıyor şansınızı taşralar ve köylerden yana kullanabilirsiniz.

16 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir