İntibak Yasası Kimleri Kapsıyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Soru: intibak yasası kimleri kapsıyor? Babam emekli biri bende üniversite okuyorum. Çok zor geçiniyoruz aileme belli etmiyorum ama çoğu gece aç yatıyorum okumak bana işkence olmuş durumda. Hem okuyup hemm çalışayım dedim tacize uğradım. Emekli ailelerinin geçinmesi gerçekten çok zor. Son zamanlarda basına yansıyan ve çıkmasına az süre kaldığı söylenen intibak yasası kimleri kapsıyor. İntibak yasası geçerse emekliler kaç tl maaş alacak? Bu konular hakkında bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.

Cevap: Sayın takipçimiz gerçekten emeklilerin yaşama standartları çok düşük ve ortada bir adaletsizlik bulunmakta. intibak yasası 1999 öncesi emeklileri kapsamakta. 800 tl alan bir emeklinin ortalama 1200-1300 TL alması gerekiyor fakat şuan intibak yasasının nasıl olacağına maaşların nekadar etkileneceğine dair kesin bir açıklama yapılmış değil. Kesin açıklamalar elimize ulaştıkça sizlere detaylı açıklama yapılacaktır.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


8 Yorum Yapılmış.

 1. salih diyor ki:

  merhaba,ben 5.derece 8.kademe 4550 göstergeden 1991 emeklisiyim.acaba ne kadar intibak zammı alabilirim.cevap için şimdiden teşekkürler.

 2. okan diyor ki:

  babam 2000 yılının ilk ayı emekli oldu ve maaşı şu an 1050 tl babam intibak yasasından yararlanıyormu bilginiz varmı

 3. müslim dere diyor ki:

  ben 2007 de en-mekli oldum intibak yasasından yararlanabilir miyim

  • admin diyor ki:

   intibak yasası 2000 yılı öncesinde emekli olanları kapsadığından intibak yasasından yararlanamıyorsunuz.

 4. eyyup demir diyor ki:

  29eylül 2000 de emekli oldum faydalanabilirmiyim

 5. remziye yiğitoğlu diyor ki:

  intibak yasasının 1981-2000 yılları arasında emekli olanları kapsadığı söyleniyor fakat ben 1978 yılında emekli oldum bende 800 tl maaş alıyorum ben intibak yasasına dahilmiyim değilmiyim?

 6. mehmet kuncu diyor ki:

  Ben 3 gün ile intibak yasasından yararlanamıyorum. Gerçei pekte bir değişiklik olacak gibi değil. Hatta intibak yasasının çıkacağına inancım kalmadı desem yeri var.

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)