iphone 4 kırıldı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yayınlayacağımız haberden de anlaşılıyor ki, hiç bir sistem tam güvenli değil. her sistemin illaki gözden kaçan bir açığı bulunmaktadır. iphone 4 sadece 6 dakikada kırıldı. ilgili metne aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone’un Alman güvenlik araştırmacıları tarafından sadece ve sadece 6 dakikada kırılması, olaya farklı bir boyut kattı.

Parola anahtarı yönetimindeki zayıf noktayı kullanan Fraunhofer Güvenlik Bilgi Teknolojisi Enstitüsü, iPhone’un şifrelemesini bu şekilde geçebiliyor. Şifrelemeye giden anahtar ise cihazın işletim sisteminde bulunuyor.

iOS işletim sistemini kullanan herhangi bir cihaz -şifresi ne olursa olsun- bu şekilde saldırıya uğrayabilir. Hackerların da bu yöntemle birlikte çok kolay bir şekilde cihazların SIM kartlarını silebileceği, hatta e-posta hesaplarından tutun, kurumsal ağların erişim kodlarına bile ulaşabileceği de kaçınılmaz bir gerçek. E-posta hesabınızın başka birisi tarafından kontrol edilebilmesi demek, neredeyse tüm hesaplarınızın yönetilebilmesi anlamına geliyor.

Franhoufer uyarıyor: “Kurumsal kullanıcılar başta olmak üzere tüm kullanıcılar, iPhone’ları veya iPad’leri kayıp ya da çalıntı durumuna düştüğünde çabuk davranmalılar. Normal kullanıcıların yapması gerekenler sadece tüm parolalarını değiştirmek iken, kurumsal kullanıcıların ağ kimliklerini de değiştirmeleri de gerekiyor. Yani onların durumu, standart kullanıcılardan çok daha ciddi…”

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


1 Yorum Yapılmış.

  1. huzur diyor ki:

    eeeeeeeeeeeeee el elden üstündür diye boşa dememişler
    bu kadar pahallı olmasa kimse kırmazdı herkez alırdı çünkü :)
    eğer kırılmasını istemiyorlarsa fiyat indirimine gitsinler

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

10 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)