Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2013 KPSS taban puanları, 2013 KPSS baraj puanı kaç? Lise formatında KPSS sınavına girdim. Sınava çok çalışmış olmama rağmen ancak 76 puan alabildim. Birçok arkadaşım KPSS taban puanı 80 diyor ve bu yüzden hiçbir kuruma başvuru dahi yapamayacağımı söylüyor. Almış olduğumu puanla bir yere girebilirim umudu içimden söküp alınmış durumda. KPSS Taban puanlarının kaç olduğu hakkında tarafıma bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle almış olduğunuz puan için sizi tebrik ederiz. Birçok kurum dışarıdan atama yaparken arzu ettikleri KPSS taban puanını kendileri belirliyor. Genel bir değerlendirme yapacak olursak birçok kurum geçmiş yıllarda alım yaparken 60-70 arasında baraj puanı istemiştir. Yani almış olduğunuz 76 puan başvuru yapmanıza büyük ihtimalle yetecektir. Ancak işler başvuru yapmakla bitmiyor. Başvuru yapanlar arasında en yüksek puana sahip olan kişiler seçilmektedir. Sizden daha yüksek puan alan kişilerde başvuru yaparsa seçilme ihtimaliniz düşer. Ancak bazı kurumlara KPSS puanına ek olarak kendi bünyelerinde mülakat sınavı da yapmaktadır. Mülakat sınavında başarılı olursanız bir kişi 90 bile almış olsa onun önüne geçebilirsiniz. Umudunuzu kaybetmeyin ve memur alımlarını her gün periyodik olarak takip edin. Hakkınızda hayırlısı neyse onun olmasını temenni ederiz.

KPSS

KPSS baraj puanıyla alakalı aklınıza takılan şeyler varsa bunları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

1 Yorum Yapılmış.

  1. betül diyor ki:

    mrb ben önlisns işçi sağlığı ve iş güvenliği bölümü mezunuyum.bu yıl ilk atamalr olacak deniliyordu ben 69 aldım suan da aday işlemlerin tercih yapma hakkımın bulunmadığı yazıyor baraj 70 olabilirmi diye düşünüyorum sizce?

15 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir