Kulak Arkası Bezeleri | Kulak Arkası Kistleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Kulak arkası bezeleri ve kulak arkası kistleri genellikle enfeksiyon hastalıkları sonucunda lenf bezlerinin büyümesi neticesinde meydana gelmektedir. Kulak arkasında oluşan bezler ve kistler kimi zaman boyun ve çene altına ilerleyebilmektedir. Kulak arasında oluşan bezelerin aşırı derecede büyümesi sonucunda kulak zarı baskı görür bunun neticesinde kulak zarında tahrip gelebilir ve kişi duyma kaybı yaşayabilir.

Kulak Arkası Kisti Belirtileri

– Kulak kanalında ya da kulağın önünde veya arkasında kitle oluşur.

– Kulak kirinin birikmesi meydana gelir.

– Kulakta rahatsızlık hissi, uğultu hissedilir.

– Zaman zaman İşitme kaybına rastlanır.

Kulak arkasında oluşan kistlerin tedavisinden bahsedecek olursak; öncelikle uzman bir kulak burun boğaz (kbb) doktoruna görününüz. Oluşan beze ve kistler alerjik bir vaka ise ilaç tedavisi ile mevcut şişlik kurutulabilir. Oluşan kistler aşırı derecede büyümüşse ve kuruyup kaba yağ tabakası oluştuysa cerrahi müdahale yapılıp kist alınır. Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


2 Yorum Yapılmış.

  1. erdal kahraman diyor ki:

    Kulak arkamdan çok büyük bir kist çıkmıştı. Onu patlattım şuan kulağımda şiddetli bir yanma var ne yapmam lazım lütfen bir bilgi verin.

  2. zeynep mersinlioglu diyor ki:

    4yasindaki kizimin sag kulaginin arkasinda sislik oldu turkiyedeki doktorlar kist teshisi koyup kesinlikle alnmasi gerktigini soyledeiler.almanyadakilerse agri yada buyume ve kizariklik yapmadigi surece cerrahi mudahaleye gerek yok dediler.ne yapmam gerktigini bilmiyorum. sizce en dogrusu nedir

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

19 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)