Milli Eğitim Bakanlığı Şikayet Dilekçesi Gönder MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı dilekçe örnekleri arasında en çok MEB şikayet dilekçesi örnekleri itibar görmektedir. Milli eğitime şikayet dilekçesi yazmak istiyorsanız sayfamızdan örnek dilekleri kendinize göre uyarlayarak şikayette bulunabilirsiniz. Milli Eğitim Müdürlüğü şikayet dilekçesi sistemi eğitimdeki kaliteyi arttırmak adına halka tanınmış haklar arasında yer almaktadır. Öğretmeni şikayet dilekçesi örneği konusunda yetersiz bilgi olmasından dolayı insanları bilinçlendirmek adına bu makalemizi hazırdık. Eğitim öğretim sisteminde görmüş olduğunuz aksakların giderilmesi adına MEB yetkililerine dilekçe yaz sistemi ile başvurabilir ve sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

MEB Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Eğitim yaşamınız boyunca görmüş olduğunuz eksiklikleri Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi örneklerinden birisini yazarak düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığına dilekçe yazmayı düşünen takipçilerimizin istediği üzerine milli eğitim bakanlığına nasıl dilekçe yazılır hususuna değinmek istiyoruz. Milli eğitim bakanlığına yazacağınız dilekçeler içerisinde kaba tabir kullanmamaya özen gösteriniz. Karşı tarafı rencide edecek tarzda yazmış olduğunuz şikayetlerden dolayı hakkınızda hakaret davası açılabilir. MEB şikayet dilekçesini yazarken sadece ve anlaşılır bir üsluba yer veriniz. Sorunlarınızın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa süre içerisinde giderilmesini temenni ederiz.

Milli Eğitim Bakanlığı Şikayet Dilekçesi Örneği

Tarih

………….. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne

……………İl Adı

Buraya kısaca ama bütün bilgilerinizi vererek konunuzu dilekçe amacınızı ve isteğinizi yazın.

Adres Bilgileri:
Adı Soyadı:
İmza:

MEB şikayet dilekçesiMEB şikayet dilekçesi genel olarak bu şekildedir. Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi gönderme konusunda aklınıza takılan hususular varsa bunları yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şikayet dilekçesini çıktı almak için MEB şikayet dilekçesi bağlantısından dilekçenin PDF örneğini indirebilirsiniz. Dilekçenizi büyük özen göstererek doldurmanız sorunlarınızın daha kısa süre içerisinde çözülmesini sağlayacaktır. Yazmış olduğunuz bu dilekçe ile eğitim hayatına katkıda bulunduğunuzdan dolayı teşekkür ederiz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


339 Yorum Yapılmış.

 1. dilek diyor ki:

  kardeşim imamhatip lisesinden endüstürüye geciş yapmak istedi dilekçemizi alıp okula gittigimizde işte müdür burdaki puanla sistemine göre sınıfta kalıyosun okul açıldıgı ilk hafta imam hatibe git ondan sonra geciş yapa bilirsin dedi ve biz okullar acılmadan tekrar gittigimizde müdür denilen sahıs bizim dilekceyi sisteme almış ve sonra bakıyoki sınıfta kalıyo tekrar eski okuluna kaydını gönderiyor ve biz tekrar gittigimizde 2 okulda ögrenciyi kabul etmiyolar veögrenciye kayıt dönemi gecti ve bugün acık ögretimininde kayıt son günü diyerek acık ögretime kayıt yapıyolar ve kardeşiminin okul hayatını alt üst ettiler ve lütfen bu durumun bir cözümü varmı yardımcı olumusunuz

 2. arda diyor ki:

  Ankara Atatürk Ortaokuluna bu sene nakil yaptırdık.Bugün kitaplar dağıtıldı fakat nakil yapılan çocuklara kitap dağıtılmamış..Nakil yapılan çocuklar nakil oldukları okuldan kitaplarını alacakmış.Bu nasıl bir hizmet anlamadım..Ben şimdi elvankentden kitaplar için polatlıya gideceğim…

 3. Sevgi diyor ki:

  Eskişehir/Çifteler ŞEHİT ERCAN CANAVAR ÇOK PROGRAMLI LİSE 12. sınıf öğrencilerindenim. Okulun ilk günü fakat okulda ne müdür ne de tam bir öğretmen kadrosu var. Bulunan bir kaç öğretmenimiz durumu idare etmeye çalışıyor. Okulun idari memurları yok.Okulda ki öğretmenler tam değil.Bu durum ne kadar böyle sürer bilinmez ama en kısa surede bir çare bulunmasını istiyoruz.istiyoruz. İlerideki günlerde bu şekilde devam edilirse. Nerelere bildirirsem sonuç alabilirim. MEB e dilekçe yazmam yeterli olur mu ?

 4. leyla diyor ki:

  BURSA/ inegöl prf dr.SELÇUK YAHŞİ İLKÖĞRETIM OKULU da okuyan çocugum 1. sınıftan berı öğretmen değişikligine ugradı.4 öğretmen değişti.bu yıl 3 e gıdecek.Ama yıne öğretmen yok sözleşmeli gelebılır dedıler. Oysa diğer sınıfların mevcutları 25 kişilik.çocuklarımızı ötekı sınıflara 4 er kişilik bölünsün istedık ama o sınıfların öğretmenlerı istememişler.burası devlet okulu çocuklarımızın başarısının düştüğü göz önünde bulundurulmuyor ayrıca onlara sabahçı sınıfı acılcak dedıler.böyle bi uygulama olurmu lütfen yardımcı olunuz

 5. Ayfer diyor ki:

  Asgari ücret alıyorum yakınımdaki okulu bırakıp uzaktaki okula kaydı çıkmış. 250lira servis ücretini her ay siz mi ödeyeceksiniz? Böyle saçmalık olmaz kiradayım ne yiyelim ne içelim! Bu yönetime helal olsun!!!

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

13 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)