Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı Şikayet Dilekçesi Gönder MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı dilekçe örnekleri arasında en çok MEB şikayet dilekçesi örnekleri itibar görmektedir. Milli eğitime şikayet dilekçesi yazmak istiyorsanız sayfamızdan örnek dilekleri kendinize göre uyarlayarak şikayette bulunabilirsiniz. Milli Eğitim Müdürlüğü şikayet dilekçesi sistemi eğitimdeki kaliteyi arttırmak adına halka tanınmış haklar arasında yer almaktadır. Öğretmeni şikayet dilekçesi örneği konusunda yetersiz bilgi olmasından dolayı insanları bilinçlendirmek adına bu makalemizi hazırdık. Eğitim öğretim sisteminde görmüş olduğunuz aksakların giderilmesi adına MEB yetkililerine dilekçe yaz sistemi ile başvurabilir ve sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

MEB Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Eğitim yaşamınız boyunca görmüş olduğunuz eksiklikleri Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi örneklerinden birisini yazarak düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığına dilekçe yazmayı düşünen takipçilerimizin istediği üzerine milli eğitim bakanlığına nasıl dilekçe yazılır hususuna değinmek istiyoruz. Milli eğitim bakanlığına yazacağınız dilekçeler içerisinde kaba tabir kullanmamaya özen gösteriniz. Karşı tarafı rencide edecek tarzda yazmış olduğunuz şikayetlerden dolayı hakkınızda hakaret davası açılabilir. MEB şikayet dilekçesini yazarken sadece ve anlaşılır bir üsluba yer veriniz. Sorunlarınızın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa süre içerisinde giderilmesini temenni ederiz.

Milli Eğitim Bakanlığı Şikayet Dilekçesi Örneği

Tarih

………….. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne

……………İl Adı

Buraya kısaca ama bütün bilgilerinizi vererek konunuzu dilekçe amacınızı ve isteğinizi yazın.

Adres Bilgileri:
Adı Soyadı:
İmza:

MEB şikayet dilekçesiMEB şikayet dilekçesi genel olarak bu şekildedir. Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi gönderme konusunda aklınıza takılan hususular varsa bunları yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şikayet dilekçesini çıktı almak için MEB şikayet dilekçesi bağlantısından dilekçenin PDF örneğini indirebilirsiniz. Dilekçenizi büyük özen göstererek doldurmanız sorunlarınızın daha kısa süre içerisinde çözülmesini sağlayacaktır. Yazmış olduğunuz bu dilekçe ile eğitim hayatına katkıda bulunduğunuzdan dolayı teşekkür ederiz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


306 Yorum Yapılmış.

 1. gizem diyor ki:

  !!!!!!!!!!!!!!!!! ACİL!!!!!!!!!!!!!!!! CEVAPLAYIN NOLUR!!!!!!!!!!!!!!!!
  Arkadaşlar ben 7. Sınıf ingilizve sınavında düzenli ve düzensiz fiilerden öğretmen soru sordu.Ben tüm verilen kelimeleri 50 kelime var.. hepsini doğru bir şekilde ayırmışım ama başlıkları karıştırmışım sınavda hiç türkçe açıklamsı yoktu soruların. Kağıdım full doğru sadece o kısm da başlıkları şaşırdığım için 78 aldım ağladım diye hoca e okula 70 girmiş. Ne yapabilirim nolur yardım edin.Ayrıca okuldaki diğer öğretmenler bu tarz basit hataları affediyor. Haksızlık değil mi?

 2. burkan bozan diyor ki:

  Ben devamsızlıktan kaldım 2. yılım oldu tastiknameyi aldım.
  Okula tekrar devam etmek okumak istiyorum imkanım varmı.
  gereğinin yapılmasını arz ederim.
  SAYGILAR.

 3. HAHSIZLIK diyor ki:

  Okulda nöbetçi iken sınava hazırlıkolarak yazdıgım kagıdı ezberliyordum ve sınav zamnı geldiğinde yanımda getmiştim fakat buruşturmuştumuştumki yanlış anlaşılmasın diye ve sınavımızı olduk ve oturdugum sıra öğretmnin hemen ön sırası ve bn sınavımı olup çıkmıştım nöbetçi oldugum için ve arkamdan hoca bni sınafa rezil edip koya çekti damgası vurdu halkbuki kağıttayazanların hiçbiri sınav kağıdımda yazmıyordu okul disiolinsiz bir okul Bağcılar necip fazıl kısakürek ortaokulu seçmeli derslerde ders işlenmiyor hocalar bizi tehdit ediyor ve bize karşı küfürlü konuşuluyor ne yapmalıyım??

 4. erdogan yetiş diyor ki:

  bu devirde okullarımızda hala dayak var geçen öğretmenin biri çocuğumu dövmüş ve ne yazıkki özürleri kabahatlerinden büyük müdür beyde çocuğa kapayın bu olayı ispat edemezsiniz diye tehtitde bulunuyror ne yapmalıyım yardımınızı bekliyorum

 5. rukiye diyor ki:

  ben hakkımı istiyorum girdiğimiz teog sınavında 14 doğru yapmama rağmen sınav açıklandığında 3 doğru olarak gözüküyor

 6. fırat akar diyor ki:

  ben 8. sınıf öğrencisyim bu sene teog sınavında benim kitapçığımyanlış okunmus ortalamamı düşürüyor lütfen bunun yüzünden matematiğim 1 düşüyor yaparsananız sevinirim gereğinin yapılmasını arz ederim

 7. zişannur diyor ki:

  merhaba ben 4. sınıfa gidiyorum ama bize takdir teşekkür belgesi verilmeyecek ben buna çok üzülüyorum emeğimizin karşılığını almak istiyorum herkesin hakkı
  ESENTEPE İLKOKULU izmir toros esentepe otobüs 34

 8. makbule diyor ki:

  meslek lisesinde okuyorum bölüm dersi hocalarımız dersi boş olan ögretmenleride çağırıp gözümüzün önünde yemek yiyorlar kahvaltı yapıyorlar sanki okula degilde altın gününe gelinmiş gibi bu nasıl bir eğitimdir biz bir şey yesek kıyametler kopuyor okullara müfettiş hiç gelmiyor artık öğrencilerle degilde öğretmenlere sıkı bir disiplin verilse daha iyi olur. gereğinin yapılmasını arz ederim.

 9. banu diyor ki:

  Sayın M.E.B başkanlığı 29.12.2013 te girmiş olduğum direksiyon sınavın da komisyonun kursiyerlere yapmış oldukları haksızlıklara artık bir düzenleme getirmenizi istiyorum. Çünki komisyonlar bu görevi bir rant kapısı haline getirmiş,kafalarına göre kursiyerleri geçiriyor ve bırakıyorlar.Kursiyerlere güvenmeyip debriyaj frene basıp arabayı istop ettirerek kursiyerleri haksız duruma düşürerek bırakıyorlar.Özellikle Aksaray ilin de komisyonlar kursiyerlere psikolojik baskı uygulayıp hakklarına tecavüz ediyorlar lütfen buna bir düzenleme getirin.SAYGILAR…

 10. madam diyor ki:

  Meb şikayet dilekçesi yaklaşık olarak 20 kişi tarafından dolduruldu ve şikayet yapıldı. Şikayetimiz kısa süre içerisinde de sonuca ulaştı. Eğer sorununuz varsa birkça veli birleşip şikayette bulunun.

 11. Çağatay Ulusoy diyor ki:

  Sayın meb başkanlığı sizlere tosun paşa lisesi yüksek görenin fakültesi ilahiyat bölümü 4. sınıf öğrencisi olarak yazıyorum. Eğitim sisteminden şikayetçiyim. Sayın Nabi Acvı beye görevinde başarılar diliyorum. Eğitim sistemini değiştirsinler, derste sakız çiğnemek yasak, mesajlaşmak, telefonla konuşmak yasak, facebook ve twitter da takılmak yasak. avea, vodafone, turkcell internet paket 2014 tarifem ziyan oluyor. Saygılar.

  • admin diyor ki:

   Adı üstünde okul burası. Okul kendisine has kuralları olan bir yerdir. Bu yüzden saymış olduklarınızın yasak olması gayet normal bir şey.

  • zehra diyor ki:

   yani Allah aşkına bu nasıl bir şikayettir? eğer bu okula birşeyler öğrenmeye geldiyseniz, özelliklede ilahiyat bölümünde okuyorsanız bu yaptıklarınızın normal bir şey olduğunu nasıl düşünebiliyorsunuz. Bu şekilde düşünüyorsanız siz ailenizin zoruyla bu bölümü okuyor olmalısınız.

 12. nurten diyor ki:

  merhaba
  GaziOsmanpaşa Arnavutköy
  Bogazköy deki MimarSinan ilköğretim okulu Arnavutköy ün en kötü okullarından nasıl oluyor bu okulda bizim çoçuklarımız okuyorlar okul mu öğrenciler mi yoksa millieğitim müdürlüğünün mü ilgisizliğidir bu okulda müdür yok bekçi yok ögrençiler başı boş, öğretmenler sözleşmeli üniversite bitiren herkez ögretmen oluyor biz çoçuklarımızın bu şartlarda okumasını istemiyoruz ne veriliyorki çoçuklardan ne bekleyelim bir sürü atanamayan öğretmen varken bizim çoçuklarımız nasıl oluyorda paralı öğretmenlerle okuyorlar şikayetlerimin açilen dikkate alınmasını istiyorum ve okul kötü olamaz ,öğrenci başarısız olamaz ,Millieğitim Müdürlüğü olarak okulumuzla ilğilenilmesini bilgilerinize Arz ederim.

 13. bahtiyar akan diyor ki:

  sayın bakanım 8.sınıf ortak sınavlarında soru kitapcığının çalınmasından tutunda çekilen kopyalar facebocta yayınlanan fotoğrafları çekilen sorular yanlış sorulan iptal edilen sorular ve hala fen dersinde matematikte din dersinde tartışmalı sorular bizleri ve çocuklarımızı olumsuz etkilemiştir ve bizleri sonsuz bir merakta bırakmıştır çocuklarımızın gelecekleriyle oynanmıştır lütfen durumu değerlendirip bu kadar şaibe yaratan sınavı iptal edilmesini sağlamanızı arz ederim

 14. Büşra diyor ki:

  Ben 8.sınıf öğrencisiyim Bu TEOG sınavında soruların çalınması , yeterli derecede güvenliğin sağlanamamasından şikayetçiyim. Arama yapılmadı ve birçok öğrenci telefon vs. araçlarla sınava girdi.Kopya olayı çoğaldı ve bu olaylar olurken güvenliğin sağlanamaması çok saçma! Hakkımızı yemelerine izin vermeyeceğiz… Ayrıca İngilizce dersinde işlemediğimiz konulardan çıktı.Bize bilgi sorusu sorulacak dediler daha çok bilgiye dayalı çalıştık.Fakat hep yoruma dayalı çıktı.Matematikten histogramı işlettiler sınavda çıkacak dediler fakat çıkmadı.Bazı soruların iptal olması da hayli canımızı sıkıyor. Bu sınavın tekrar yapılmasını istiyoruz…

 15. yusuf bilge diyor ki:

  Sakaryada bulunan Talat Ayhan İlköğretim okulundan şikayetçiyim. Serdivan bölgesine gelen suriyeliler çocuklarımızı korkutuyor ve ilçenin yaşanmaz bir hal almasına neden oldular. Devletin suriyeli vatandaşları ilimize göndermiş olmasından hiç memnun değiliz. Çocuklarımıza sataştıkları gibi şehirde işsizliğin artmasına neden oldular. Çok düşük paralara aylık 400 TL gibi rakamlara çalıştıkları için istihdam sıkıntısı yaşanıyor. Sayın yetkililer bu duruma bir son verin artık.

 16. Hüseyin diyor ki:

  İzmir Karabağlar Uzundere Toki Yıldırım Beyazıt ilköğretim okulu yönetim kendi çıkarları için üniforma için çok ısrar ediyor yani kararla yasaklanan üniforma yı tekrar okulda uygulamak için çok ısrar ediyor veliler olarak siz büyüklerimizin konuyla ilgili olarak yardımlarınızı rica ediyorum saygılar sunuyorum. ….

 17. öznur diyor ki:

  Adres değişikliği yüzünden çocuklarımı başka okula almak zorundayım. gereken şeyleri yaptım ama müdür konteyjan dolu deyip lafı geçiştiriyor ne yapacağımı saşırdım urlada adresimize uyan bi o okul var ama bahaneler ve sorgulamalarla cocuğum eğitimden geri kalıyor. gereğinin yapılmasını arz ederim.

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

20 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)