Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

İkinci Mesut Özil diye nitelendirilen Oğuzhan Özyakup ay yıldızlı formayı giyeceğini açıktı. Oğuzhan Özyakup’u daha yakından tanımak isteyen takipçilerimiz için Oğuzhan Özyakup’u sizlere daha yakından anlatmak istiyoruz.

Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak 23 Eylül 1992′de Hollanda’da dünyaya gelen Oğuzhan Özyakup geleceğin en büyük yıldız adayları arasında gösteriliyor.

Ülkesi: Dutch (Turkish Descent)
International: Yes (Under 16/17)
Mevki: Right Midfield/Centre Midfield
Boy: 178cm
Önceki Takimi Clubs: AZ Alkmaar

Hollanda ile Türkiye 17 Yaş Altı Genç Milli Takımları arasında oynanan ve 2-2 biten karşılaşmada bir gol atıp bir de asist yapan genç futbolcu, “Hangi Türk genci Türk Milli takımının formasını giymek istemez. Biz, futbola yeni başlamadık ki, çocukluğumuzdan beri futbol oynuyoruz.
Oğuzhan ÖzyakupBizi görüpte görmemezlikten gelenler, önce kendilerini yargılasınlar” diyerek Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in “Milli takımımızda o formayı giymekten onur ve heyecan duyacak oyuncularımız var” açıklamasına gönderme yaptı.
Oğuzhan Özyakup, “Türk Milli takımımızın formasını giyen herkes nasıl onur ve heyecan duyuyorsa, bende Türk kökenli olduğum için onur ve şeref duymaktayım. Milli takımlara teklif edildiğimizde ‘O futbolcudan elimizde yüzlercesi var’ denilip, bizleri kapıdan geri çevirenler, asıl suçlu olanlardır. Her futbolcunun onur ve şerefi vardır. Hangi milli takım futbolcusuna değer verip, o futbolcuyu bağrına basarsa, futbolcu da orayı tercih eder” şeklinde konuştu.
Hollanda Milli Takımı’nın formasını giymekten dolayı mutlu olduğunu söyleyen Özyakup, “Ben bu ülkede doğdum ve burada büyüdüm, aynı zamanda Hollanda vatandaşıyım. Nasıl Türk kökenli olduğumdan onur ve şeref duyuyorsam, Hollanda Milli takımının formasını giymekten dolayı da onur ve şeref duyuyorum” dedi.
12 Şubat tarihinde İspanya’da oynanan 17 Yaş Altı Hollanda – Türkiye arasındaki Genç Milli Futbol Takımları karşılaşması 2-2’lik skorla sona ermişti. Hollanda’nın 66. dakikadaki 2. golü Oğuzhan Özyakup’tan gelmişti.

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Biyografi

16 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir