Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Suat Kılıç vikipedi, kimdir, kaç yaşında, Suat Kılıç nerelidir, hayatı ve Suat Kılıç biyografi bilgileri Spor Bakanımız olmasından dolayı sizlere bilgi vermek adına bir araya getirilmiştir. Geçmişinde spikerlik yapmış olmasından dolayı diksiyonu bir hayli düzgün olan Suat Kılıç günümüzde Ak Parti bünyesinde yer almakla birlikte spor bakanı olarak görev almaktadır.

Geleceğin başbakanı olarak görülen Suat Kılıç genç yaşına rağmen çocuğu kişinin altından kalkamaz dediği işleri başarıyla yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Halka olan yakınlığı ve güler yüzü ile tanınan bakanımıza siyaset hayatında başarılar diler kendisini sevdiğimizi belirtmek isteriz.

Suat Kılıç Kimdir?

Suat Kılıç doğum tarihi 23 Temmuz 1972’dir. Samsun ilinde dünyaya gelen Suat Bey uzun zamandan beri İstanbul ilinde yaşıyor. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Elmas’tır. Avukat, hukukçu, sarı basın kartı sahibi gazeteci ve yazar; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Dünya Radyo, Kanal 7, NTV ve Kanal D’de program yapımcısı, sunucusu, haber müdürü ve haber editörü olarak görev yaptı. Kendisi günümüzde spor bakanlığı makamında görevini bakan olarak icra etmektedir. 22. Dönem Samsun Milletvekili. 22. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu. İngilizce bilen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP’den Samsun milletvekili seçilmiştir. Siyaset dünyasınds Suat Kılıç gibi kişilerin daha fazla yer almasını temenni ederiz.

Suat Kılıç Resimleri

Sponsorlu bağlantılar
Kategori: Biyografi, Yazılar

13 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Şehirlerin Nesi Meşhur Şehir İsimleri Nereden Geliyor
Hastane Randevu Alma Türkiyedeki Tüm Hastaneler
Saatlerin Anlamları Bayrağımızın Rengi Şekli
Askerlik Yeri Sorgulama Yecüc Mecüc Nedir