Sponsorlu Bağlantılar

Tarım Sigortası Emeklileri Ne Kadar Maaş Alıyor (Çiftçi Emeklisi)

Sponsorlu Bağlantılar

Tarım sigortasından emekli olan ne kadar maaş alıyor diye merak ediyorsanız makalemizden tarım emeklisi ne kadar maaş alıyor hususunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Emekli maaşlarında yapılan iyileştirmeler sonucunda eskiye oranla tarım sigortası emeklilik maaşları da artış gösterdi. Tarım sigortası emekli maaşları konusunda çok sayıda takipçimizden soru aldığımızdan dolayı sizlere bu konu hakkında bilgi verirsen sorulmuş olan bir soru üzerinden yola çıkacağız.

Takipçi Sorusu: Tarım sigortasından emekli çiftçiler ne kadar maaş alıyor? Çiftçilik mesleğini icra eden babam sosyal güvencemiz olmadığından dolayı çiftçi sigortasına başvurmayı düşünüyor. Birçok kişi çiftçi sigortası olan tarım sigortasından emekli olan kişilerin 200 TL gibi bir aylık aldığını söylüyor. Bu emekli maaşı için o kadar ödeme yapmaya değmeyeceğini düşündüğümüzden dolayı sizlere tarım sigortasından emekli olan kişilerin ne kadar maaş aldığını sormak istedik. Bize yardımcı olur ve yol gösterirseniz memnun oluruz.
Tarım sigortasından emekli olanlar ne kadar maaş alıyor
Cevap: Hangi alandan emekli olursanız olun öncelikle ödediğiniz prim bazında maaş aldığınızı bilmenizi isteriz. Eğer pirim ödemelerinizi yüksek tutarsanız alacağınız maaşta o randa yüksek olacaktır. Geçtiğimiz günlerde yapılan düzenleme sonrasında tarım sigortasından emekli olup en düşük maaş ala kişi yaklaşık olarak 800 TL maaş almaktadır. Eğer yüksek pirim ödemesi yapacak olursanız alacağınız maaşın 1000 TL’nin üzerinde olacağına emin olabilirsiniz.

Çiftçi sigortasından emekli olmak ile alakalı ekstra olarak öğrenmek istedikleriniz varsa bunları bizlere sorabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


10 Yorum Yapılmış.

 1. döndü diyor ki:

  normalde ben ev hanımıyım sıgortamı aktıf calısan olarak dısarıdan yatırıyorum.sıgortamın gırıs yapıldıgı tarıh 01.03.1983 budur. doğum borclanmasını odedım ve toplamda 3500 ıs gununu doldurdum. 06.05.1965 tarıhınde dogdum. benım emeklı oldugum tarıh ne zamn olur paramı ne zaman almaya baslarım.ne zaman emeklı olurum? benı tarım sıgortasına yonlendırdıler ıstege baglı ıle arasındakı fark nedır bu karar benım lehımemı aleyhımemı olur ılgınız ıcın sımdıden tesekur ederm.

 2. levent diyor ki:

  2007 yılında tarım sigortaya girdim ve hala düzenli şekilde yatırıyorum nezaman emekli olurum

 3. baykal diyor ki:

  09/11/2009 yılından buyana çiftci bağkuru yatırıyorum 01/09/1980 dogumluyum bayanım kaç yaşımda emekli olabilirim

 4. Hasan Mollaalioğlu diyor ki:

  1995 yılı tarım sigortası girişim var 2006 yılı 3 ay sonu çıkışım 2006-2012 sonuna kadar SSK il çalmıştım 6’5 yıl SSK lı oldum 31-12-2012 itibarı ile işten ayrıldım tekrar tarım sigortasına dönebilirmiyim şu an 52 yaşındayım dönersem şayet emekli olabilirmiyim

 5. hüseyin diyor ki:

  Ben 2011 tarım sigortası ödemeye başladım ne zaman emekli olurum daha önceden girişim yk kaç yaşında emekli olurum ne kadar maaş alırım

 6. serhat diyor ki:

  maalül tarım emeklisi endüşük nekadar maaş alır

 7. kenan diyor ki:

  benim 1986 ssk girişim var 60 gün pirim daha sonra 1998 tılında tarım sigorta ödemeye başladım ve o 60 gün artı 2 yıl yani 550 gün askerlik borçlanmamı ödedikten sonra 2196 günüm oluyor 3600 den emekli olomam lazım ssk ya geçip bi iş yerinde çalıssam yine 3600 gün dolunca yani 400 gün sonra emekli olabilir miyim yoksa ssk ya geçersem emeklilim uzar mı şu an tarım sigortalıyım lütfen yardımcı olursanız sevinirim yanlıs yapmak istemiyorum teşekkürler

  • adnan döşemeci diyor ki:

   arkadaşım tarım sigortasından normal sigortaya gecersen emekliligin uzar tarım sigortasından bir fiil 7 yıl ödeme yapmak zorundasınızartı 3600 günü doldurmanda gerekli

 8. MUSTAFA AKSU diyor ki:

  Bende 2007 yılından bu yana tarım sigortası ödemekteyim 3600 gün sayısından emekli olmam gerekiyor.Maaşım ne olur bilemiyorum ama normal ssk ya geçiş yapsam 5525 günü tamamlamam gerektiği için bu emekliligimi daha güçleştiriyor. Sorum şu ben tarım sigortasına devam edip aylık daha yüksek pirim ödeyerek bağlanacak maaşımı yükseltmem mümkünmü şimdiden çok teşekkür ederim.

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

20 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)