Sponsorlu Bağlantılar

Yardıma Muhtaç insanlara Yardım Eden Kuruluşlar

Sponsorlu Bağlantılar

Yüce yaradan kimseyi yardıma muhtaç bırakmasın. Muhtaç olmak insanları yanlış yollara sevk edebilir. Şimdi sizlere yurdumuzda bulunan yardıma muhtaç insanlara yardım eden yardım kuruluşlarının bir kaçı hakkında bilgilendirmede bulunmak istiyoruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun…

Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.

Sponsorlu bağlantılar

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Bu Makeleyi Yararlı Bulduysanız Aşağıda Yer Alan Butonları Kullanarak Paylaşabilirsiniz...!
FaceBook Paylaş


49 Yorum Yapılmış.

 1. azra diyor ki:

  Merhabalar yardim edin lütfen kendi dugunumuzu borçla yaptik bnkaya kredi kartlarına borclatmz wat annm kanser hastasi bide iki yanda kizin war eşimin maasi yetmio her ay sağdan soldan borç onlarida weremedk nolur yardım edin utanarak soyluorum :(

 2. öznur diyor ki:

  maddi yönden çok sıkıntıdayımm annemle tek yaşıyorum evimin kirasını bile veremiyorum..okuma hayallerim vardı onu bile gerçekleştiremedim iş dahi bulamıyorum çok zor durumdayım allah rızası için yardımlarınızı esirgemeyinn

 3. zehra diyor ki:

  merhaba 3 yıl önce eşim terketti boşandım 2 çocukla kaldım tekbaşıma ev yok aşyam yok yime yok içme yok çok zor durumdayım ne olur allah rızası için bana yardımcı olun

 4. Gamze diyor ki:

  Herkese merhaba. Ben Van’da görev yapan bir öğretmenim. Başta kırtasiye malzemesi olmak üzere her türlü giyecek ve okulla ilgili materyal bekliyoruz. gamzela29@gmail.com mail adresinden yardım edebilecek kişi ve kuruluşlar benimle irtibata geçebilir şimdiden teşekkür ederim.

 5. nuray diyor ki:

  ben giysi göndermek istiyorum

 6. ebru ilhan diyor ki:

  maddi sıkıntım haricinde evimde eşyam yok 3 çocuğum var 2 si okuyor fakat yetişemiyorum 7 aylık bebeğim var 2000 tl borcum var bana yardımcı olursanız sevinirim evimde doğru düzgün yemek bile yiyemiyoruz ben yemesemde olur ama çocuklarım için lütfen destek ALLAH kimseyi darda koymasın..

Zorunlu

Zorunlu, Gizli Tutulacak

16 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)